رحیل

از هر کران بانگ رحیل آید به گوشم

بانگ از جرس برخاست وای ِ من خموشم

گاهی برخی از مطالبم را برای دل خودم این جا منتشر می کنم. علت‌ش را نمی دانم. شاید ریشه‌ی این کار در همان خاطرات نوستالژیکی است که وبلاگ در حافظه همه ما از خود به جای گذاشته است...

  • ۰
  • ۰

 مجید انصاری در جدید ترین اظهار نظر خود نه با چهره سابق خود بلکه در پوشش یک فرد انقلابی و حامی ولایت فقیه ظاهر شد! سخنان متناقضی که یا حاکی از نبودن «ثبات و هم‌گونی آرا» و ضعف هویت سیاسی و یا مؤید «رقص بالماسکه» به اقتضا و مناسبت‌های مختلف باشد!

معاون پارلمانی رئیس جمهور که در جریان آشوب‌های خیابانی سال ۸۸ و به عنوان یکی از اعضای مجمع روحانیون مبارز، زمینه‌ساز گسترش فتنه بود، در مراسم عزاداری هیأت متوسلین به اهل البیت(ع) (جمعیت قمی های مقیم تهران) طی سخنانی با بیان اینکه من نگران هستم که دچار عذاب و نقمت الهی شویم، تلاش کرده تا چهره ای دلسوز انقلاب معرفی نماید و هر نقدی از سوی رسانه های انقلابی را با هدف تخریب معرفی نماید: «متأسفانه از پول بیت المال و جیب مردم ده ها و صدها رسانه  تآسیس می شود که شب و روز علیه مردم کار می کنند و برای ریختن حیثیت و حرمت استوانه های انقلاب، سرمایه های اجتماعی و انسانی کشور مشغول تخریب هستند».

این عضو مجمع  روحانیون در ادامه اظهارات خود در سخنانی هتاکانه و تکرار ادعای تکراری هم صدایی منتقدان با اسرائیل عنوان داشت که انتقادات برخی از رسانه ها هم راستا با سازمان منافقین و رسانه های اسرائیلی است. انصاری در ادامه می‌گوید:

«اگر این کار را سازمان منافقین و رسانه های وابسته به اسرائیل انجام دهند جای تعجب ندارد زیرا کار آنها همین است. اما بعضا با ادعای دین، نهادهای انقلابی و انقلابی گری بدترین گناهان را مرتکب می شوند. در چنین شرایطی نمی توانیم توقع عدم وجود مشکل و تداوم رحمت خدا را داشته باشیم».

انصاری در ادامه بحث کوشید تا سیر سخنان خود را به سمت داغ ترین موضوع این روزهای کشور یعنی توافق هسته ای بکشاند و مقصود خود از «استوانه نظام» و ناراحتی خود از برخی از مطالب رسانه ها را روشن کند. وی در این باره می گوید:

«فرزندان رشید و خدوم ملت  دو سال زحمت کشیدند و خون دل خوردند تا سنگی را از پیش پای جامعه بردارند و توفیقی به نام برجام نصیب ملت شد؛ توفیقی که تحت نظر مقام معظم رهبری وبا تلاش دولت تدبیر و امید بدست آمد و مورد حمایت قاطع مردم ایران به ویژه نخبگان قرار گرفت ومراجع عظام تقلید از آن تمجید کردند، ولی عده ای هنوز رها نمی کنند! و با القاء شبهه سعی در کوچک جلوه دادن پیروزی مردم و نظام اسلامی دارند».

این فتنه گر تلاش کرده است تا با مطرح کردن این سخنان چهره ای انقلابی از خود ارائه دهد و وجهه حامی ولایت فقیه برای خود دست و پا کند. با این وجود چند نکته در خصوص این اظهارات خارق العاده لازم به ذکر است:

۱.این عضو مجمع روحانیون در حالی معتقد است که انتقادات به برجام نقمت الهی است و باعث تقلیل دست‌آورد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان است که مقام معظم رهبری در سخنان خود در آغاز سال ۹۴ در جمع زایران مشهد فرموده بودند: «من مردم عزیز را به بی‌تفاوتی دعوت نمی‌کنم به نظارت نکردن دعوت نمی‌کنم بلکه به اهتمام به مسائل اصلی کشور دعوت می‌کنم اصرار می‌کنم برخورد‌ها تحقیر آمیز نباشد. نه از سوی مردم نسبت به مسئولان و نه از سوی مسئولان نسبت به منتقدین. دلواپس بودن جرم نیست. دغدغه بودن جرم نیست».

۲.در حالی انصاری تلاش کرده است تا چهره ای فوق العاده از برجام ارائه دهد و آن را «توفیق» معرفی می کند و برای مقبولیت سخنش از رهبر انقلاب نیز هزینه کرده است که نه تنها مقام معظم رهبری برجام را توفیق نمی داند؛ بلکه برجام را دارای نقاط ابهام و ضعفهای ساختاری معرفی می‌کنند که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه،‌ میتواند به خسارتهای بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود. از سوی دیگر در حالی انصاری با استفاده از نام مقام معظم رهبری به دنبال مقبول بودن برجام گام برداشته است که ظریف چندی پیش در مصاحبه خود با روزنامه شرق با رد کردن سخنانی در این خصوص گفته بود که رهبری در ریز مذاکرات هرگز ورود نکرده اند. وی در این باره گفته بود: «تیم مذاکره‌کننده گزارش‌ها را بلافاصله بعد از پایان مذاکرات با جزئیات خدمت رهبری ارائه می‌کرد. اینکه من همواره گفته‌ام رهبری در جریان ریز مذاکرات بوده‌اند، حتما بوده‌اند؛ اما اینکه رهبری در ریز مذاکرات مداخله می‌کردند، حتما نمی‌کردند».

۳.اما عجیب ترین سخنان تهمت بزرگ همنوایی منتقدان با اسرائیل و منافقین است. اگرچه این اظهارات کودکانه و خنده‌دار است ولی به دلیل سوابق همسو با اقدامات وطن‌فروشانه و خیانت‌آمیز اصحاب و سران فتنه ۸۸ باید آن را در چارچوب «ترفند فرار به جلو» ارزیابی کرد. و شاید کسانی که در فتنه ۸۸ آشکارا از سوی مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس به کار گرفته شده بودند، در پی تطهیر! خود برآمده باشند!

این فتنه گر ۸۸ گویا فراموش کرده است که نتانیاهو با صراحت اعلام کرده بود «اصلاح‌طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند» و به یاد دارند که روز قدس به نفع اسرائیل شعار می‌دادند، روز ۱۳ آبان به حمایت از آمریکا شعار می‌دادند، روز عاشورا به ساحت امام حسین(ع) اهانت کرده بودند و شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» را هم که به خاطر دارند؟ و ...
حالا باید پرسید؛ کدام اقدام اصحاب و سران و همراهان فتنه ۸۸، مستقیما و آشکارا در خدمت به اسرائیل نبوده است؟! این در حالی است که از سوی دیگر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که پیش از این به اتخاذ مواضع به شدت ضد توافق هسته‌ای معروف شده بود در نهایت با تغییر موضعی آشکار گفت باید توافق را پذیرفت و برای اجرای درست آن تلاش کرد. حال سوال این جاست که اظهارات چه کسانی در راستای اسرائیل است.

این در حالی است که مجید انصاری دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز است که در جریان حوادث سال ۸۸ چندین بیانیه صادر و مردم را برای حضور در تظاهرات‌های غیرقانونی دعوت کرد. یکی از جنجالی‌ترین بیانیه‌های مجمع روحانیون، بیانیه‌ای دعوت به حضور خیابانی مردم در روزی بود که "ندا آقاسلطان" به طور مشکوکی در یکی از خیابان‌های تهران کشته شد.

 

دانلود فیلم تحریکات مجید انصاری در فتنه ۸۸

اما در حالی این روزها مجید انصاری تصمیم گرفته است تا تبعیت از رهبری را برای خود نصب العین قرار دهد و به صرف این که مذاکرات تحت نظر مقام معظم رهبری بوده است نباید به نقد آن پرداخت؛ این سوال در اذهان ایجاد می شود که آیا انتخابات سال ۸۸ تحت نظر و تایدات مقام معظم رهبری نبوده است که انصاری در وسط خیابان به تحریک مردم بر علیه نظام اقدام می کرده است؟

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در هیئت متوسلین به اهل با اشاره به اهمیت «عقل» از منظر امیرالمومنین(ع) گفت: «حکومت های طاغوتی معمولا می خواهند ابزار آگاهی را از مردم بگیرند؛ همانگونه که حکومت اموی پس از رحلت پیامبر(ص) جامعه را به سمت بی خبری و سطحی نگری سوق دادند و زمینه فاجعه کربلا را فراهم کردند».

معاون پارلمانی رئیس جمهور در حالی این سخنان را بر زبان جاری ساخته و تلاش کرده است تا خود و دولت یازدهم را حامی آزادی مطبوعات معرفی نماید که چندی پیش حسن روحانی در نمایشگاه مطبوعات در مصلی امام خمینی با گلایه از آزادی برخی از مطبوعات گفته بود:

« ]آیا[ قابل تحمل است که در یک کشوری برخی از رسانه ها برای همیشه از تنبیه، توقیف و تعطیل و تهدید مصون و یک حاشیه امن امنیتی دائمی برای آن ها مقرر باشد که نه تنها هر چه می خواهد بگویند بلکه گاهی هم به عنوان پلیس مخفی عمل کنند؟»

انصاری در ادامه اظهارات خود جریانات ارزشی را نیز هدف حملات خود گرفت و گفت: «برخی کانون ها  در کشور شکل گرفته که بچه های مردم را جمع می کنند و به گونه ای شست و شوی مغزی می دهند و بذر کینه و نفرت علیه جریانات سیاسی درون نظام و شخصیتهای برجسته دینی و انقلابی می پراکنند».

مجید انصاری به این سخنان بسنده نکرده و گام خود را فراتر نهاد و گفت: «خدا نکند که چند سال بعد چشم باز کنیم و ببنیم چنین گروههای در کشور رشد کرده اند؛ مگر منافقین در اول انقلاب مانند داعش عمل نمی کردند؟ مگر ائمه جمعه ما با عملیات انتحاری شهید نشدند؟ مقابله با این جریانات وظیفه همه افراد جامعه است و ربطی به جناح بندیها ندارد، بلکه مساله نظام است».

انصاری در حالی این سخنان را بر زبان جاری ساخته است که پیش تر این سخنان مورد انتقاد رهبر انقلاب قرار گرفته بوده است. در همین راستا حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار اقشار مختلف مردم در ۱۸ شهریور امسال با معرفی برنامه دشمن برای  از بین بردن روحیه و حماسه در میان جوانان هشدار داده بودند:

« یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت درونی، حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری است در مردم؛ بخصوص در جوانها. سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیّه‌ی حماسه و انقلابیگری را در او بکُشند و از بین ببرند؛ جلوی این باید ایستاد. جوان، روحیّه‌ی انقلابیگری را باید حفظ کند. و مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد. سه عامل اساسی اقتدار ملّی اینها است: اقتصاد قوی و مقاوم، علم پیشرفته و روزافزون، و حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری در همه بخصوص در جوانها؛ اینها است که میتواند کشور را حفظ کند؛ آن‌وقت دشمن مأیوس خواهد شد»

در مجموع باید عنوان داشت که نمی شود که مذبذبانه هم رفیق «قافله» بود و هم شریک «قافله زن» و بی اخلاقانه چوب بر نظامی بزنید که هم زمان در حال خوردن نان آنید! تکلیف را روشن کنید! بالاخره شما با نظامید یا بر نظام!؟

  • ۹۴/۰۸/۲۸
  • عبدالجواد کنعانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی